Roche Events App

august 2018 | Roche Austria GmbH

Našou snahou je vždy odovzdať digitálny projekt vypracovaný do najmenších detailov. Ak je klient spokojný, rád nás odporučí ďalej. A tak sa o nás dozvedeli v slovenskom Roche a neskôr aj v tom rakúskom. Práve stadiaľ sa na nás obrátili s požiadavkou na vývoj mobilnej aplikácie so správou podujatí a kongresov pre lekárov.

Roche Events App - mobilná apikácia pre iOS a Android

Podujatia, stretnutia, kongresy

Klient mal v tomto prípade jasnú predstavu o tom, ako by mala aplikácia vyzerať. Na nás bolo všetko rozkresliť do dizajnu použiteľného pre vývoj a pripraviť administračný systém na správu kompletného obsahu (Content Management System). V administračnom systéme sa dajú spravovať všetky typy udalostí, užívatelia administrácie aj lekári. Možno tu zadávať nové destinácie, nahrávať obrázky aj priraďovať členov tímu, ktorí na organizácii podujatia spolupracovali. Okrem mobilnej aplikácie sme pripravovali aj klasickú desktopovú verziu.

Technológie použité pri vývoji

Samotnú mobilnú aplikáciu sme vyvíjali v Adobe AIR prostredí. Kód sa tak tvorí naraz pre obe dominantné platformy na trhu mobilných zariadení - iOS a Android. Šetria sa tým prostriedky a náklady na vývoj. Z natívnych funkcií sme použili napríklad automatické vkladanie udalostí do kalendára mobilného zariadenia alebo lokálne notifikácie. Dostali sme tiež možnosť vyskúšať si napojenie na službu s aktuálnymi informáciami o letoch cez FlightStats API. Lekára tak aplikácia upozorní na meškanie alebo zmenu údajov o lete (napríklad odletovej brány). Komfort, použiteľnosť, detaily - to všetko sa páči aj nám. :)

čo sme pripravili

  • vývoj iOS aplikácie
  • vývoj Android aplikácie
  • podpora pri publikovaní
  • CMS / administrácia obsahu
  • desktopová verzia aplikácie
hore