Milujem nátierky

február 2013 | PALMA, a.s.

Pre milovníkov nátierok je tu portál pripravený pre našeho klienta PALMA. Zeleninové, syrové, vajíčkové, cesnakové a cibuľové (týmto sa určite vyhnite pred rande), ale aj mäsové alebo sladké. V nátierkopédii sa napríklad dozviete, ako krájať cibuľu bez sĺz alebo niečo o medveďom cesnaku.

Milujem nátierky - web community portal

Portálové riešenie

Komunitný portál milovníkov nátierok s motivačným systémom, získavaním bodov za aktivitu na portáli alebo trofejí, ako napríklad trofej ťažký dych za päť obľúbených cesnakových alebo cibuľových nátierok či trofej watson za viacnásobné použitie vyhľadávania.

Samozrejmosťou je pridávanie receptov, nových článkov do nátierkopédie alebo nadväzovanie priateľstiev medzi milovníkmi nátierok. V administračnom systéme je možnosť správy celej komunity, receptov alebo článkov.

Technologické vychytávky

Portál sme naprogramovali tzv. "responsive" spôsobom - automaticky sa prispôsobí rozlíšeniu zariadenia, na ktorom je zobrazený. Ak používateľ prezerá stránku na stolovom počítači s vysokým rozlíšením, bude stránka využívať veľkú plochu monitora, ale ak si ju pozrie napríklad na mobilnom telefóne, jednotlivé elementy na stránke sa usporiadajú a zmenia, niektoré sa ani nezobrazia. Pri tomto spôsobe naprogramovania potom nebolo nutné robiť samostatnú verziu pre mobilné zariadenia, čo klientovi ušetrilo náklady.

Aj pri tomto portáli sme zapracovali pre podrobnejšiu indexáciu a porozumenie dát vyhľadávacími robotmi tzv. microdata. Na základe mikrodát sa potom vo výsledkoch vyhľadávania zobrazujú dodatočné informácie o receptoch, ako napríklad hodnotenia, čas prípravy receptu alebo obrázok receptu.

čo sme pripravili

  • koncept a štruktúra
  • grafický návrh
  • optimalizácia pre mobilné zariadenia
  • HTML5 a CSS3 animácie
  • CMS / administrácia
  • komunitný a motivačný systém
hore