Health Care Profesionals

január 2019 | Boehringer Ingelheim RCV

Ak by ste boli lekári špecialisti, určite by ste zavítali na tento nadupaný portál plný štúdií, informácií o produktoch, interview s lekármi a iných mega zaujímavých vecí o ľudskom tele a liečbou s tým spojenou. Ale keďže nie ste, tak sa tam zrejme nedostanete.

Health Care Profesionals - Boehringer Ingelheim web portal

Použité technológie

Pre nášho dlhoročného klienta Boehringer Ingelheim sme pripravili riešenie pre lekárov špecialistov. Týmto riešením je webový portál vytvorený univerzálnym spôsobom, tak aby ho klient mohol spustiť vo viacerých krajinách a ďalej nezávisle rozširovať. V súčasnosti je spustený v Rakúsku, Slovensku, Maďarsku a Rusku. Čoskoro pribudnú ďalšie štyri európske krajiny.

Portál sme postavili na Drupal7 CMS administračnom systéme s rôznymi modulmi šitými na mieru. Jedným z týchto modulov je aj AE scanner, ktorý kontroluje používateľom zadané vstupy na vopred zadefinované kľúčové slová. V prípade výskytu takéhoto slova je okamžite zaslaná požiadavka na Pharmacovigilance oddelenie klienta, ktoré sa touto požiadavkou zaoberá ďalej. Princíp je veľmi podobný kontrole diskusie na nevhodné slová. V našom poňatí sú to slová, ktoré sa spájajú s nežiadúcimi účinkami liekov.

Pre podrobnejšiu indexáciu a porozumenie dát vyhľadávacími robotmi sme zapracovali tzv. microdáta. Samozrejmosťou je optimalizácia pre mobilné zariadenia (responsive design) a taktiež optimalizácia pre displeje s väčším rozlíšením (Retina). Pracovali sme aj s ďalšími technológiami a službami ako Jenkins, JIRA, Bitbucket.

Prepojenie na externé služby / API

GRV (Global Registration and Validation)

Uvedená služba zabezpečuje registráciu a validáciu lekárov špecialistov. Ak ním nie ste, na portál sa bohužial nedostanete. Zákony sú prísne (vo farmaceutickej oblasti obvzlášť) a tie musí aj náš klient dodržiavať do bodky. Bez overenia faktu, že návštevník je špecialista, mu nemožno odborné informácie poskytovať.

Adobe DTM a InstaTag

Celý portál je prepojený na merací kód od Adobe. Klient následne môže identifikovať lekára špecialistu a adresovať mu obsah pre neho určený. Implementácia je veľmi obdobná ako pri službe Google Analytics.

Veeva Vault

V CMS administračnom systéme môže klient vytvárať stránky, ktoré priamo zobrazujú obsah zo systému Veeva Vault. Ak máte vo Veeva Vaulte uložený dokument, napríklad štúdiu či skrátenú informáciu o lieku, viete ju priamo zobraziť na stránke bez nutnosti opätovného nahrávania. Obrovskou výhodou je, že tieto materiály viete spravovať priamo vo Vaulte bez nutnosti aktualizácie samotnej web stránky.

Brightcove API

Videá klient nahráva prostredníctvom Drupal7 CMS systému priamo do Brightcove účtu a tie sú potom zobrazené pomocou API rozhrania na web stránke.

čo sme pripravili

  • HTML5 a CSS3 animácie
  • Drupal 7 CMS / administrácia
  • optimalizácia pre mobilné zariadenia
  • prepojenie na externé služby
  • integrácia Veeva Vault
hore